Dopravní nehody

Nejčastější příčinou ublížení na zdraví, nebo v některých případech i smrti, tvoří dopravní nehody. Některé jsou opravdu neúmyslné, ale u některých se člověk mnohdy diví, že se nestalo nic vážnějšího. Většinu dopravních nehod způsobují udrobovaní či opilí lidé, nebo ti, kteří se snaží před někým vytáhnout. Ale život je natolik nespravedlivý, že to vždy odnesou ti nevinní, kteří byli jen ve špatnou chvíli, na špatném místě. Mnohdy bývají oběti dokonce i děti. Musí být pro ně velký šok, když vidí své rodiče jak krvácejí, nebo jsou dokonce v bezvědomí, a oni nevědí jak jim mohou pomoci.

Kromě ublížení na zdraví se člověku při pojmu „dopravní nehoda“ vybaví také majetkové škody. Někdy jde jen o poškrábaný lak od auta, ale mnohdy jde i o desetitisícové škody, které musí uhradit pojišťovna viníka nehody, samozřejmě jen v případě, je-li auto pojištěné.nehoda

Jak již bylo zmíněno, jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod je alkohol či drogy za volantem a pokud je účastníkům prokázáno požití těchto látek před nebo během jízdy, vyjde je to velmi draho, neboť pojišťovna škody neproplatí a navíc budou mít co vysvětlovat policii.

Další jednou z nejčastějších příčin autonehod bývá překročená povolená rychlost. Nejčastější následek tohoto přestupku bývá to, že řidič nedokáže ubrzdit zatáčku a nabourá například do stromu či jiného auta nebo dokonce do kolemjdoucího chodce. Aby se dalo alespoň z části zabránit tomuto způsobu dopravní nehody, stává u vozovek policie a radary měří rychlost automobilů. Ta má za úkol odchytávat právě tyto řidiče, kterým dodržování rychlostního limitu nic neříká, a rozdávat jim poměrně vysoké peněžní pokuty.

Závěrem, věděli jste, že máte ze zákona právo po nehodě vypsat záznam o dopravní nehodě formulář?