Filmová dramata plné emocionální smrště

Filmová dramata se řadí mezi žánr, který dokonale dokáže zahýbat s lidskými emocemi. Cílem dramatických filmů je docílit divákova souznění s osudy hlavních postav a zanechat stopu v jeho srdci. Dobré dramatické filmy často obsahují silné lidské příběhy, které jsou většinou inspirované skutečnými událostmi a dokáží tak ovlivnit divákovo vnímání na celý život.

Nejlepší dramata dávají divákovi zároveň naději a také pochopení, že ve světě existují i daleko náročnější situace, kterým musí lidé čelit.  Kvalitní drama v člověku vždy zanechá nějakou stopu a často nenechá oči suché. Poznejte ty nejlepší dramata, které zamávají s vašimi pocity.

Nejlepší dramata, na která nikdy nezapomenete

Zde vám nabízíme nejlepší filmová dramata, která vám uvíznou v paměti. A s napětím je budete sledovat do samého konce. Tyto dramata se řadí mezi filmové klasiky, které by vám neměly uniknout a zaručeně zanechají stopu ve vašem srdci.

  • Vykoupení z věznice Shawshank

Strhující příběh o přátelství, naději a moudrosti s kvalitními hereckými výkony Tima Robbinse a Morgana Freemana. Tento film se řadí mezi nejlepší a nejoblíbenější filmy všech dob.

  • Forrest Gump

Příběh o typicky obyčejném muži, který se řídí osvědčeným pravidlem: „Když se dostaneš do problémů, utíkej.“ Film Forrest Gump je drama s komickými prvky, pokud jste tento film neviděli, tak to rychle napravte. Tento film se řadí mezi jeden z nejlepších filmů, který byl natočen.

Mimořádné drama o příběhu Paula, vězeňského dozorce ve vězení pro těžké zločince. Vězni jsou zde posíláni na smrt. Paul tak není jen pouhým dozorcem, ale je i pozorovatelem těžkých lidských osudů.

  • Schindlerův seznam

Nemilosrdné drama o noční můře holocaustu, které je založené na skutečných událostech. Hlavním hrdinou v tomto dramatu je obchodník Oscar Schindler, člen nacistické strany, který dokázal najít v sobě cit a zachránit 1100 životů, pro které obětoval veškeré své jmění.

  • Rain Man

Dojemné a silné drama o sblížení dvou nesmírně odlišných bratrů, kteří o sobě vůbec nevěděli. Jeden z bratrů je autista. Hlavní role ztvárnili Tom Cruise a Dustin Hoffman.

Nejlepší česká dramata

Česká filmová dramata se také často řadí na špičku sledovanosti a oblíbenosti diváků. Přinášíme proto výběr tří nejlepších českých klasik v tomto žánru.

  • Smrt krásných srnců

České drama o životě židovsko-české rodiny v předválečných a válečných letech, které je natočeno na motivy knihy Oty Pavla. Pokud se vám film zalíbí, tak zkoukněte i film Zlatí úhoři.

Film na hranici dramatu a komedie o starém mládenci a klukovi, kteří si navzájem nerozumějí. Čeká je tak dlouhá a složitá cesta.

  • Ostře sledované vlaky

Drama, natočené podle novely Bohumila Hrabala, které se odehrává za 2. světové války. Film vypráví příběh o milostných problémech hlavního hrdiny Miloše Hrmy.

Nebo vsaďte na nová česká dramata jako Masaryk, Lidice, Po strništi bos či Bába z ledu.

Další dramata, která si zaslouží vaší pozornost

Byl pro vás výběr nedostačující? Tak zde pro vás přinášíme ještě několik tipů na filmy, které stojí za to vidět:  Přelet nad kukaččím hnízdem, Velký dar, Zmizelá, Veronika se rozhodla zemřít a Z Paříže do Paříže. Poznejte neuvěřitelné lidské osudy, které vás ovlivní na celý život.

Inspirujte se těmi nejlepšími filmovými dramaty na našem webu.