SMS zdarma z internetu

SMS zdarma z internetu

Posílat zprávu SMS je dnes doslova běžná záležitost, kterou zvládne malý školáček i leckterý zasloužilý obyvatel domova důchodců. SMS má tu výhodu, že se dá posílat kdykoliv a není potřeba k tomu, aby byl adresát v tu chvíli přítomen, protože si ji přečte, až bude mít čas. Problémem proto je, když se čtením SMS dlouho adresát otálí a pak může být informace již pozdní. Ale to je jiná otázka, hlavní problém je v tom, že i tak krátká zpráva, většinou dlouhá maximálně 160 znaků, není zadarmo, pokud nevyužijeme nějakých mimořádných slev mobilních operátorů, dojednaných smluv s nimi apod. Na druhou stranu se nám nabízí zcela jednoduchá možnost posílat SMS zdarma přes internet.

V síti internetu dnes máme doslova nespočítatelné množství různých webů, stránek, které nám nabízejí možnost posílat SMS zdarma z internetu. Na druhou stranu máme i my možnost využít přímo SMS bran většiny mobilních operátorů k poslání SMS. Tyto brány jsou jedinou možností, jak do sítí jednotlivých operátorů se SMS dostat. To samozřejmě vědí i zřizovatelé všech projektů, s jejíž pomocí nám uživatelům nabízejí možnost posílat SMS zdarma. Zkoušejí se také nelegální a operátory zakazované praktiky, například tím, že je snaha obejít různá zabezpečení oficiálních SMS bran operátorů. Proto, i když samo nevíme jak je to možné, někdy nám odpadne povinnost nepříjemného opisování různých textů a kódů, které je nutno připojovat před odesláním SMS na jednotlivých operátorských SMS branách. Tato výhoda je samozřejmě vyvážená tím, že stránky obsahují reklamy.

Jednotliví operátoři se samozřejmě snaží těmto praktikám odolávat, a tak přicházejí se změnami a úpravami, hlavně v dalším jištění. Ale je to boj s větrnými mlýny, i když jen na čas, než vlastníci jednotlivých stránek nenaleznou cestu jinou a nepřeprogramují. Ze zkušenosti je ale známo, že některé SMS zdarma z internetu bez varování nikdy nedojdou ke svému adresátovi, takže máme-li nutnou zprávu, pošleme ji raději ze dvou různých stránek.